تبلیغات
✿wonderful world✿ - یه موضوع خووووب


✿wonderful world✿

☆★Be Happy★☆...با لبخند وارد شوید❤

سلامی دیگر http://uupload.ir/files/umq2_rainbow_striped_spinning_star_by_zk29_ytusr_shadow.gif
دوست داشتم مطلبی از اثرات شادی و نحوه شاد بودن براتون بذارم ..ـ  و گذاشتم ایناهاش و امیدوارم لذت ببرید
.
.
.
در جایی نوشته بود: اگر خواهان یک ساعت شادی هستید، چرت بزنید! اگر خواهان یک روز شاد هستید، به مسافرت بروید! اگر خواهان شادی یک هفته ای هستید، به مرخصی بروید! اگر خواهان شادی یک ماهه هستید، ازدواج کنید! اگر خواهان شادی یک ساله هستید، ثروتی به ارث ببرید! اما اگر خواهان شادی برای همه عمر هستید، از کاری که می کنید لذت ببرید !
http://uupload.ir/files/qa24_liebe_0205.gifاصل مطلب ما در ادامه مطلبnqzr_709.gif http://uupload.ir/files/lb18_etoile_027.gifhttp://uupload.ir/files/l7we_etoile_028.gifhttp://uupload.ir/files/4awo_etoile_026.gifhttp://uupload.ir/files/lb18_etoile_027.gifhttp://uupload.ir/files/l7we_etoile_028.gifhttp://uupload.ir/files/4awo_etoile_026.gifhttp://uupload.ir/files/lb18_etoile_027.gifhttp://uupload.ir/files/l7we_etoile_028.gifhttp://uupload.ir/files/4awo_etoile_026.gifhttp://uupload.ir/files/lb18_etoile_027.gifhttp://uupload.ir/files/l7we_etoile_028.gifhttp://uupload.ir/files/4awo_etoile_026.gif

مطلب بالا، بادست مایه ای از طنز، به واقعیتی مهم اشاره دارد و آن هم نقش شادی و نشاط در زندگی انسان ها است . هیچ دقت کرده اید چرا وقتی می خواهیم دوستی را به خاطر بیاوریم بیش تر چهره شاد و خندانش به ذهن می رسد . شاید فطرت ما ناخودآگاه همه انسان ها را شاد می خواهد . راستی رابطه شادی و نشاط با موفقیت های مختلف در عرصه زندگی چیست؟ افکار شاد چه تاثیری در ایجاد دنیای شاد دارد؟ شادی و نشاط پسندیده کدام است؟ به کدام شادی ها باید روی آورد و از کدام شادی ها باید دوری جست؟ آیا می توان روزانه با صدها مانع و مشکل دست وپنجه نرم کرد و همزمان لبخندی حاکی از رضایت بر لب داشت؟ اصلا مگر داشتن چهره ای عبوس و گرفته و دلی ناشاد به چه کسی ضرر می رساند؟ با دکتر محمود گلزاری، عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی و نویسنده کتاب شادی از دیدگاه روان شناسی و اسلام و مؤلف بیش از هفتاد مقاله تحقیقی در زمینه های مختلف روان شناسی، در مرکز مشاوره بیدار ملاقات کردیم و پرسش های بالا و سؤالات دیگری در این مقوله را با وی در میان گذاردیم . هدف ما این بود که در این مصاحبه، جدا از پرداختن به مسائل تئوری، راه های عملی تقویت روحیه نشاط و شادمانی نیز بررسی کنیم . باتوجه به اهمیت موضوع، این مصاحبه آغازی برگسترش بحث شادی در پرسمان و توجه به ابعاد مختلف آن است; بنابراین از همین حالا و پس از خواندن این مصاحبه، دست به قلم شوید و موضوع را از دیدگاه خود برای ما ترسیم کنید . منتظریم .

هدف از این مصاحبه دنبال کردن بحث شادی و نشاط و مکانیزم تولید آن است . سؤال ما این است که چگونه یک دانشجو می تواند همواره شاد باشد؟ و با شادی و نشاط جوانی اش را طی کند و دوران تحصیل دانشگاهی اش را پشت سر بگذارد؟ آیا فقط با کسب موفقیت ها و کامیابی هایی که مورد تایید جامعه است، می توان به شادی و نشاط رسید؟ یا عوامل دیگر نیز می توانند موجب شادی در دانشجو گردند؟ آیا شادی تنها در قالب های ظاهری تجلی می یابد یا نمودهای غیر ظاهری نیز دارد؟

http://uupload.ir/files/snjo_be-happy-its-one-way-of-being-wise.gif

با توجه به این که یک مشکل عمده جامعه ما مشکل شادی جوان ها است، بحث شادی و شادکامی مدتی است که در رسانه ها و مجامع اجتماعی ما مطرح شده است . به نظر من، این بحث مفید چندان عمیق مورد مطالعه قرار نگرفته; خوب است بحث را از این جا آغاز کنیم که وقتی ما جوانی را می بینیم، از کجا می توانیم متوجه شویم این جوان شاد است؟ در حال حاضر، یک سری استانداردهایی در خصوص شادی و نشاط مورد توافق همگانی قرار گرفته است . چهره گشاده، وجود لبخند بر لبان، لباس مناسب، جنب و جوش های ویژه و . . . ملاک شادابی شناخته می شود . حال اگر این شادی و نشاط شادی پایدار و ریشه دار باشد، نتایج زیادی را برای فرد شاداب در پی خواهد داشت . بزرگ ترین نتیجه ای که یک جوان شاد به دست خواهد آورد، موفقیت او در امور مختلف زندگی است . پیامد دوم این شادی و نشاط افزایش ارتباطات اجتماعی مناسب است . علاوه بر آن، جوان شاد از سلامت جسمی و روحی خوبی هم برخوردار خواهد بود; اما نکته اساسی این است که عوامل پدید آورنده شادی چیست؟ خوب است برای بررسی علل شادی ما شادی ها را به دو دسته کلی شادی های زود گذر و شادی های پایدار تقسیم کنیم . فایده هایی که برای شادی بیان کردم آن زمانی به دست خواهد آمد که ما به یک شادی بادوام و ریشه دار رسیده باشیم که انگلیسی ها از آن بهhappyness تعبیر می کنند و در ادبیات ما با عناوینی همچون سعادت و خوشبختی از آن یاد می شود .

منبع : life skill

مهارت های زندگی (آنچه تجربه یک زندگی شاد را می آموزد ... )

نوشته شده در چهارشنبه 8 دی 1395 | ساعت 04:52 ب.ظ | توسط زهــ❤ـــرا ♡ |نظرات دوستان گل و خوشکل خودم!قالب جدید وبلاگ پیچك دات نت